Pár faktů

11. prosince 2017 v 12:08 | Ella |  Dear Diary
Už dlouho jsem nic nenapsala. Nic jsem nenapsala, protože jsem prostě nevěděla co. Přišlo mi zbytečný neustále opakovat, jak mě mrzí, že jsem přišla o dvě kamarádky najednou. Ale včera se stala další šokující věc aneb jeden klidný večer by byl až moc.
Mám kamarádku Rebelku. Je z naprosto jiného světa. Je to holka, kterou znám od koní, se kterou jsem válčila s koňskými bobky v ruce, její bratr byl můj první kluk a je to holka, se kterou jsem doslova vyrostla. Jsme jak ohěň a déšť. Ona má červený kudrnatý vlasy, metr osmdesát, dlouhatánský nohy..a je modelka. Já jsem trpaslík s hnědejma vlasama, co se snaží nemít zadek jak Širský valach. Zkrátka a dobře, vypadáme jinak. A jsme i naprosto jiný osobnosti.
Vždycky úplně zářila, když za mnou přijela. Ale dneska ne. Včera přišla o pětiletý vztah. Přišla o něj měsíc po potratu..v červnu se měli brát. A já jsem tam tak stála a mohla jsem nabídnout akorát rameno.
Víte, vždycky, když je mi smutno, říkám si, že v Africe právě umírá někdo hlady. Že na ulici lidi mrznout a že já mám depku z toho, že se se mnou přestala bavit nějaká holka, která mi za to nestála.
Ale v životě to takhle nefunguje. Neznamená to, že nemáme právo být smutní, když je na tom někdo špatně. Máme. Ale je naší povinností stát za nimi, jako oni stáli za námi. Ať už je to cokoliv. A tak jsem to byla dneska já, kdo podával kapesníčky a nevěděl, co říct. A ani jsem nemusela. Ona potřebovala jen mluvit. A tak mluvila. Nic jiného stejně nemůže pomoct.
A ono to opravdu pomáhá. Stejně jako pláč.
Fakt je, že někoho ztratit fyzicky bolí. Fakt je, že smutek a deprese jsou dvě jiný věci a fakt taky je, že se všichni snažíme přežít než začneme skutečně žít. A taky je fakt, že se má začít u sebe, když chcete něco změnit.
Každý má svoje smutky a nemá cenu se snažit je potlačit, když se vám zdá, že je na tom někdo hůř.
Ale já se mám teď dobře. Zase na pár dní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natálie | Web | 12. prosince 2017 v 11:04 | Reagovat

a jej.. :( je dobře, že jsi pro ni oporou :) .. já taky přišla o kámošku a taky jsem se kvůli tomu trápila... ale neboj to přejde.. a vždy se pak objeví někdo nový :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama